Dlaczego twoja skóra tak bardzo potrzebuje kolagenu

kolagen

Tak ceniony nie jedynie w medycynie ale również w kosmetologii kolagen to zgodnie z naukową definicją oznaczenie białka włóknistego, które stanowi jeden z podstawowych składników ludzkiego i zwierzęcego organizmu. Odpowiada za elastyczność, jędrność i odpowiednie nawilżanie skóry oraz odbudowę jej komórek. Jednak z wiekiem organizm ludzki traci umiejętność samoistnego tworzenia kolagenu w tkankach. Jego ubytki powodują osłabienie elastyczności skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Braki w włóknach kolagenowych są również rezultatem większości chorób oraz przeciążenia organizmu.

Aby zahamować proces utraty kolagenu jak również w celu uzupełnienia jego braków na rynku kosmetycznym oferowane są w sprzedaży preparaty posiadające w składzie kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego strukturą do kolagenu człowieka. Ważne odkrycie polskich naukowców, którym udało się otrzymać najbardziej aktywny kolagen z białka ryb morskich pozwolił na stworzenie środków kosmetycznych najskuteczniej hamujących proces starzenia się skóry. Kuracja przy jego użyciu daje bardzo zadowalające oraz bardzo szybkie efekty.

Na rynku branży kosmetycznej można znaleźć dużo środków, których podstawę stanowi rybi kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Znajdujący się w nich kolagen wchłania się w jelicie i ponieważ nie przechodzi procesu metabolizmu ani nie jest wydalany niemalże cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Rybi kolagen w krótkim czasie uzupełnia powstałe ubytki i wręcz natychmiast poprawia kondycję skóry zatrzymując proces starzenia. Polecany przez specjalistów w zakresie kosmetologii aktywny kolagen na skórę może również stanowić skład kremów czy balsamów. Kolagen do twarzy w postaci kremu wzbogacony jest ponadto o inne czynne składniki, które łącznie mają bardzo dobry wpływ na kondycję skóry wzmacniając jej sprężystość i znacznie zmniejszając już widoczne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące rezultatem upływu wieku.

Obok przyjmowania produktów zawierających białko kolagenowe trzeba także zadbać o specjalną dietę. Spożywanie odpowiednich produktów bogatych nie jedynie w białko włókniste ale ponadto w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wzmacniają struktury kolagenowe można również w nieco mniej skuteczny sposób w porównaniu do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić kondycję naskórka i nieco zahamować proces starzenia się. Dieta bogata w kolagen bazuje w pierwszej kolejności na spożywaniu białka rybiego, którego budowa najbardziej zbliżona jest do ludzkiej. Warto do swojego codziennego menu wprowadzić galaretki rybne oraz świeże ryby. Oczekiwane rezultaty można również uzyskać częściej jedząc galarety mięsne i owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w zdecydowanie mniejszym stopniu przyswajalne jest niż kolagen pozyskiwany z ryb ale w dużym stopniu uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur kolagenowych tkanek dodatkowo należy sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej zawartości witaminy C takie do których między innymi należą żurawina, owoce cytrusowe i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy oraz oleje roślinne bogate w witaminę E.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz